Rozhovor po utkání v Lednici – Petr Horák

Máte za sebou remízu 2:2 v Lednici. S čím jste do zápasu šli a jak bys popsal vývoj tohoto zápasu?
Do Lednice jsme samozřejmě jeli pro 3 body. Šli jsme do zápasu s tím, že budem trpělivě vyčkávat na šanci. Ta přišla hned ve 13. minutě, kdy po několika nahrávkách v obraně byl dlouhý balón dopředu, centr, kde Erik vyhrál těžký souboj, pak se balón dostal na šestnáctku a mně se ho podařilo trefit z voleje. Škoda rychlé odpovědi domácích. Rychlá akce, přesný centr, náběh a nechytatelný gól. Pak nás ještě podržel Tuko v několika případech. Po vyrovnávacím gólu se hra uklidnila. My jsme ve 33. minutě využili zaváhání domácích ve středu pole, kdy Miči získal balón na polovině, potáhl a přesnou nahrávkou našel Sťopu, který trefil přesně na vzdálenější tyč. Výborně vyřešená situace! Do poločasu mohl dat ještě jeden gól, ale z těžké pozice netrefil. Po změně stran měli více ze hry domácí, kteří nás přehrávali. Jednu tutovku Tuko chytil, ale proti dobře kopnuté standartce a lehkému přizvednutí hlavou už jsme byli všichni krátcí. Nakonec jsme za bod rádi. Hlavně za druhý poločas, kdy jsme toho moc nepředvedli 🙂

Takže nakonec asi spravedlivá remíza.
No myslím, že domácí, byli nakonec zklamaní, že výsledek neotočili. V prvním poločase měli více míč na kopačkách, ale do šancí se moc nedostávali. My jsme hráli to, co jsme potřebovali – na rychlé brejky, které byly nebezpečné. Druhý poločas už nás domácí přehrávali, ale pokud by rozhodčí nepískl přísnou ruku, po které následoval přímý kop, ze kterého vyrovnali, tak si myslím, že by to skončilo 1:2 🙂

Loni tě myslím trenér stavěl na různé posty. Tak kde se ti hrává líp? Na kraji, v prostředu, v útoku, v obraně…
V minulé sezóně jsem nastoupil na každém postu v záloze a někdy i v utoku. Je mi jedno kde hraju – jestli napravo, nalevo, uprostřed – hlavně když můžu pomoct týmu. A kde se mi hraje nejlíp? Asi to bude ofenzivní záložník 🙂