Rozhovor po utkání s Raťkama – Erik Hrbáč

Včera přišla první prohra v sezóně. Jak jsi viděl zápas tvýma očima?
Bohužel, zradily nás neproměněné šance, tak jak to u nás bývá už zvykem. V prvním poločase jsme soupeře k ničemu nepustili a kdybychom po dvaceti odehraných minutách vedli 3:0, nikdo by se nemohl divit. Snad se nepletu, ale řekl bych, že jejich první střela na bránu byla až ve druhém poločase a bohužel z ní padl gól. Pak už to bylo chaotické, ale šance jsme si vytvářeli dále. Myslím si ale, že kdybychom ten zápas hráli do teď, tak bychom ten gól nedali 🙂
Sporná byla 90. minuta, kdy nám rozhodčí upřel jasnou penaltu, i hosté souhlasili… ale nic to nemění na tom, že jsme si zápas prohráli sami. Bohužel v určitých momentech neumíme zachovat chladnout hlavu a finální fázi vyřešit více s rozumem. Na druhou stranu jsme spoustu zápasů tímto způsobem v minulosti vyhráli. Takový je fotbal, jde se dál.

V minulých sezónách jsme tě ve velickém dresu moc nevídali. Kde jsi hravál?
Tak to si mě dostal 🙂 Jelikož jsem bydlel v Brně, na fotbal resp. tréninky nebylo tolik času. Nějakou dobu jsem hrál v Boršicích u Blatnice nižší soutěž, kde se to dalo hrát téměř bez tréninku. Pak jsem ale začal postrádat fotbalovost a kluci mě přemluvili zpět do Velké.
Po postupu do 1. A třídy jsem si uvědomil, že to s jedním pátečním tréninkem týdně nepůjde (mnohdy jsem ani ten nestíhal), a tak jsem si byl nucen dát na rok pauzu. Ale jelikož jsem se přestěhoval zpět, stíhám trénovat, rozhodl jsem se zpět vrátit k fotbalu a kam jinam než do Velké, kde je tak super kolektiv, že? 🙂