Statistiky zápasu - 12. 8. 2017 - 16:30

1. A třída sk. B 2

Rohatec
1
Velká nad Veličkou A Tým
2

@ Stadion TJ Kordárna Velká nad Veličkou

Detaily zápasu

Na první mistrovské utkaní jsme zajížděli k soupeři do Rohatce. Z prvního utkáni jsme měli celkem obavu a to ani ne tak ze soupeře jak sami ze sebe, co předvedeme po tom, co jsme předváděli v přípravných zápasech. Naše obavy se naplnily po příjezdu a zjištění, že nás je 12 statečných 🙂 teda plus dorostenci.

Tak jsme to nějak slátali a trenér naordinoval taktiku a šlo se na věc. Hned od počátku se hrálo ve vysokém tempu. Fotbal dobré kvality se šancemi hlavně na naší straně. Do 25. min mohlo být rozhodnuto. Ve 4. min ještě domácí obrana uhasila naši šanci, ale balón který směroval ven ze hřiště kryl Kohůt P. tak šikovně, že ho domácí zadák absolutně zbytečně fauloval a kopala se penalta. Tu si postavil na bílý puntík Marek Spazier a kopl. Brankář skočil a my jsme čekali co bude… jestli balón doplachtí do branky. Ale ano je to gól, neskutečná bomba jak Panenka v 76′ na ME 🙂 – vedeme 1:0. Nutno dodat, že zaslouženě. A začal festival našich šancí, které stíhala domácí obrana vždy uhasit. Nutno dodat, že místama i s nutnou dávkou štěstí. Hlavně Spazierova a Kohůtova bomba volali po góle. To už nás myslím poznával i trenér z přípravy 🙂 Domácí zahrozili jen 2x. První lehkou střelu gólman bez problému chytnul. Při druhém nájezdu z boku byl včas venku z branky, znova bezpečně zakročil a míč za svá záda nepustil. Poločas skončil pro nás 0:1.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem neinkasovat (což se nám v přípravě vůbec nedařilo), přidat nějaký gól a zápas rozhodnout. Domácí měli mírnou optickou převahu, ale jenom po šestnácku. Obrana fungovala jak hodinky až na malé vyjímky. Rozhodnout utkání mohl Horák, po krásne spolupráci se spoluhráčem utekl všem a mířil sám na gólmana, dokonce i dobře zakončil, ale tentokrát výborně zasáhl domácí brankář a domácí uchránil před 2. gólem. Do karet nám zahrálo i vyloučení domácího útočníka v 66. min, který zbytečně atakoval zezadu Horáka. Od tohoto momentu domácí paradoxně zlepšili rozehrávku a zatlačili nás. Výsledkem bylo vyrovnáni. Po krásnem centru střilí Ondra Spazier nádherný gól. Škoda, že do vlastní branky 🙂 Chvíli jsme se z toho vzpamatovávali, čehož domácí chtěli využít. Jenže jsme odpověděli nejlíp jak to šlo. Krásnou akci, po sérií narážeček a vyšachovaní celé obrany, kdy akci zakončil faulovaný, křičící, padajíci Janda, obstřelem gólmana a vedli jsme opět 2:1. Do konce zapasu se už nic zajímavého nestalo. Domácí se snažili nakopávanými balóny s výsledkem něco udělat, ale všechno vyřešila spolehlivě obrana. Tak zápas končí 1:2 pro nás. Nutno dodat, že vyhrát jsme si zasloužili. V poli byli místama domácí sice lepší, ale neměli pořádnou šanci. My jsme zahodili opět alespoň 4 další tutovky. Výkon celého mužstva byl na slušné úrovni a doufáme, že v něm budeme pokračovat i v dalším kole, kdy přivítáme na domáci půdě sousední Blatnici.

Základní sestava
Jméno Góly Č. konto Karty
Žlutá karta
Žlutá karta
1
Žlutá karta
Žlutá karta
1
Střídání
Jméno Góly Č. konto Karty
3 Miroslav Kohůt ← Petr Kohůt
Žlutá karta
10 Petr Štefánek ← Marek Spazier
24 Jindřich Pavlica ← Erik Hrbáč
Sdílet