Blatnice
0

@ Stadion TJ Kordárna Velká nad Veličkou

Detaily zápasu

V druhém mistrovském utkání, prvním na domácí půdě, jsme přivítali soupeře ze sousední Blatnice, která doma prohrála v prvním kole 1:6 s Lednicí. Kdo si myslel, že to bude jednoduché utkání, ten se šeredně mýlil. Potvrdilo se staré známe – derby utkání nemá favorita. Od začátku utkání se hrál na težkém terénu svižný fotbal ze strany na stranu. Hosté se snažili hrát svůj kombinační fotbal, jenže my jsme je svým vysokým napadáním nutili k chybám, které jsme bohužel nedokázali využít v podstatě ale ani k žádnému pořádnému zakončení. První skákavou střelu hostující brankář lapil jak kdyby měl na rukavicích lepidlo. S druhou slabou střelou nemohl mít žádný problém. Obě střely vyslal Pepe Horák. Ostatní akce jsme zazdili svou nemohoucností nebo špatným řešením situace. To soupeř, když se mu podařilo prokombinovat na naši půlku, byl o poznání nebezpečnější. První velkou šanci hostujícímu záložníkovi lapil Tuko, kdy při bombě mezi nohy stihnul včas zavřít betony – jak Edo Hartman v nejlepších letech 🙂 Druhou šanci lapil, když se před ním objevil hostující záložník a jeho křížnou střelu vykopl levou nohou. Tak poločas končí 0:0.

Do druhé půle jsme chtěli naskočit aktivně, což se nám i povedlo. Hned ze začátku se nám konečně povedla akce na jeden dotek, kde na jejím konci letěl – jak boeing na dvojčata 🙂 Marek Spazier, ale trefil pouze dobře vyběhnutého brankáře hostů. Po tomto momentu převzali iniciativu hosté, ale nebezpeční byli jenom po vápno. Až na jednu výjímku, kdy po rohovém kopu šel hráč hostů sám, přihrál před branku a jistému gólu zabránil jen pohotový zákrok jednoho z domácích obránců. Od tohoto momentu se hra srovnala a místama jsme měli navrch my. Vypadalo to, jako kdyby hostům docházely síly. Vytvořili jsme si několik slibných šancí (Hrbáč, Horák). Při první, po nežištné přihrávce od M. Spaziera, Erik zakončil tesně nad – myslím, že ani ragbyovou branku by netrefil  🙂 a při šanci Pepe Horáka měl famózní zákrok Robin Janda – jen škoda, že vykopnul už téměř jistý gól z hostujíci branky  🙂 Pak ale přišla 77. minuta a rohový kop M.Spziera, na který si naskočil Ondra Spazier a nezadržitelně skóroval. Minulý týden si to nacvičil na nečisto a teď skoro roztrhl hlavou síť! Po tomto gólu se už spíš mluvilo než hrál fotbal. Za zmínku stojí ještě červena karta po zákroku na Robina Jandu, který už šel sám do prázdné hostující branky po nedorozumění brankáře a stopera, když ho hostující hráč stáhnul. Hosté pak vrhli všechny síly do útoku a po našem špatném odkopu se po zákroku na hostujícího útočníka dožadovali penalty, rozhodčí už zapískal jenom konec. A tak zápas končí výsledkem 1:0 pro nás. Myslím, že i spravedlivě. Možná byly hosté lepší na balónu, ale my jsme více bojovali a snad měli i více vyložených šancí.

Další zápas zajíždíme do Kyjova, kde se bude hrát v neděli už v 10:15.