Ratíškovice
1

@ Stadion TJ Kordárna Velká nad Veličkou

Detaily zápasu

Naše sobotní utkání s Ratíškovicemi se nedá nazvat jinak než smolný zápas. Očekávali jsme doposud nejtěžší zápas s tabulkově nejlíp postaveným soupeřem. To se ne až tak úplně potvrdilo. Zápas začal ve vysokém tempu a to hlavně z naší strany. Ratíškovice nevěděly prvních 20 minut a vlastně celou první půlku, kde jim hlava stojí a měly problém dostat se z vlastní poloviny. Nám to nebylo bohužel stále nic platné, jelikož se stále trápíme v koncovce, máme problém s finální fází a dokončením všech našich šancí a polo šancí, které si vypracujeme. Buď jsme netrefili branku a když už, tak pouze do míst, kde stál připravený brankář Raťek. Tak jenom díky naši nemohoucnosti se šlo do kabin za nerozhodného stavu, protože hostujíci obrana vůbec nestála na pevných nohách a v útoku hosté nic nepředvedli resp. jsme jim nic nedovolili.

Druhý poločas začal přesně jak první – našimi dvěmi velikými šancemi (to už snad ani nebylo možné spálit – dvě tutovky během tří minut). Nejdřív M.Spazier, kterému už jistý gól vykopnul obránce a pak Hrbáč netrefil branku vůbec. Tímto jsme bohužel asi urazili fotbalovou štěstěnu a hosté udeřili z první vážnější situace, kdy vybíhajícího Tuka přehodil útočník hostů – 0:1. Po tomto momentu jsme přestali přesně kombinovat, soustředili jsme se na velmi nepřesného rozhodčího a už se fotbal nehrál tak, jako zhruba do 60 min. Měli jsme sice stále tlak, ale už to nebylo také jak do prvního gólu. Sice jsme si vypracovali i nějaké šance, ale buď jsme netrefili branku nebo je zblokovala obrana a nebo dokonce my sami 🙂 Tak zápas skončil 0:1 pro hosty, kterým za celý zápas stačilo ukázat jednu pěknou akci a po většinu času se jenom bránit. Ale i takový je fotbal. Možná kdybychom hráli do teď, góla nedáme a ještě dva nebo tři dostaneme. Nic se nedá dělat i takový bývá fotbal. Příští kolo zajíždíme do Lednice.