Velká – Velké Pavlovice, 1:0

Druhé domácí utkání, druhé vítězství

V sobotu za ne příliš ideálním počasí se naši fotbalisté těšili už ze druhého domácího vítězství v řadě. V rámci 16. kola si nejtěsnějším poměrem 1:0 poradili s výběrem Velkých Pavlovic.

Veličané do utkání opět vstupovali s omezenými možnostmi, marodka se znovu rozšířila. Svoji premiéru si odbyl Andrii Shpuhanych a svým výkonem určitě nezklamal. Po delší době se také vrátil Honza Novotný.

První poločas nabídl hned několik zajímavých příležitostí před oběma brankama. Zásluhou obou brankářů se však po pětačtyřiceti minutách skóre nemělo.

Výborný výkon domácího gólmana držel Veličany i ve druhé půli. Dobrým týmovým a bojovným duchem se hosté nemohli i s troškou štěstím prosadit. V 70. minutě se po krásné přihrávce ocitl sám před brankářem Martin Lapčík, který s přehledem proměnil a poslal domácí celek do vedení.

Zbytek utkání se dohrával především na naší obranné polovině, hosté se však gólově prosadit nedokázali. V závěrečných minutách jeden z hostujících obránců nabídl druhou brankovou příležitost Lapčíkovi, tentokrát ale míč v síti neskončil.

Veličané se po vítězství 1:0 se bodově dotáhli na předposlední Vacenovice. Příští týden nás čeká velmi těžké derby ve Veselí, které se momentálně ale nepotýká s nejlepší formou.